GMINA DZIERŻONIÓW
Nagroda w konkursie Piękna Wieś Dolnośląska 2019 w rękach sołectwa Włóki.
Nagroda w konkursie Piękna Wieś Dolnośląska 2019 w rękach sołectwa Włóki
„Wsi spokojna, wsi wesoła, Który głos twej chwale zdoła? Kto twe wczasy, kto pożytki może wspomnieć za raz wszytki?” - Jan Kochanowski
W sobotę 4 października w miejscowości Opawa (gm. Lubawka) odbyło się podsumowanie Konkursu Piękna Wieś Dolnośląska 2019 organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Udział w tym wydarzeniu wzięła także około 30-sto osobowa delegacja przedstawicieli sołectw Gminy Dzierżoniów. Najliczniejsza była grupa mieszkańców Włók, która do Opawy udała się po odbiór nagrody za zajęcie I miejsca w kategorii "Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi" oraz sołectwa Uciechów. Im przypadła rola przekazania dla gospodarzy nagrody głównej jako zwycięzcy poprzedniej edycji. Mieszkańcy najpiękniejszej dolnośląskiej wsi 2019 roku pomimo deszczowej pogody dołożyli wszelkich starań, żeby godnie przyjąć wszystkie delegacje z całego województwa. Finałowa gala w Opawie była podsumowaniem XI edycji Konkursu Piękna Wieś Dolnośląska. Marcinowi Pięt przypadła przyjemność stać na czele delegacji sołectwa Włóki i odebrać z rąk Marszałka Województwa Dolnośląskiego główną nagrodę w kategorii „Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi”. Ona tylko potwierdza, że upór, determinacja, konsekwencja oraz serce włożone podczas prac na Gnejsowej Górce we Włókach przyniosło duży sukces. Z perspektywy tych ponad trzech lat warto podkreślić, że wspólnymi siłami przy niewielkim budżecie udało się osiągnąć zagospodarowanie miejsca, które jest „lokalną perełką” zauważoną na Dolnym Śląsku i w skali kraju. Dodatkowo podczas ostatniego wrześniowego V Ogólnopolskiego Forum Geo-Produkt w ZabrzuGnejsowa Górka” była stawiana za wzór w zaangażowaniu społeczności lokalnych w udostępnianiu i utrzymywaniu geostanowisk. Odbiór nagrody w Opawie jest też symbolicznym zwieńczeniem adaptacji tego terenu.
Marcin Pięt sołtys Włók
Nagroda w konkursie Piękna Wieś Dolnośląska 2019 w rękach sołectwa Włóki. Nagroda w konkursie Piękna Wieś Dolnośląska 2019 w rękach sołectwa Włóki. Nagroda w konkursie Piękna Wieś Dolnośląska 2019 w rękach sołectwa Włóki. Nagroda w konkursie Piękna Wieś Dolnośląska 2019 w rękach sołectwa Włóki. Nagroda w konkursie Piękna Wieś Dolnośląska 2019 w rękach sołectwa Włóki. Nagroda w konkursie Piękna Wieś Dolnośląska 2019 w rękach sołectwa Włóki.
Foto: Archiwum Włóki.