KRAJ
Dziękujemy. 
Prawo i Sprawiedliwość wygrywa wybory do Parlamentu Europejskiego! - 27.05.2019.
Według informacji podanych przez PKW w poniedziałek rano PiS uzyskał 45,38 proc. głosów; Koalicja Europejska - 38,47 proc.; Wiosna - 6,06 proc.; Konfederacja - 4,55 proc. Z kolei ruch Kukiz'15 osiągnął wynik 3,6 proc., natomiast Lewica Razem – 1,24 proc.
W niedzielnych wyborach Polacy wybierali 52 europosłów. Rozstrzygający bój o przyszłość naszej ojczyzny odbędzie się na jesieni, musimy też zwyciężyć i to jeszcze bardziej zwyciężyć niż teraz - powiedział Jarosław Kaczyński po ogłoszeniu wyników.
- Z całego serca dziękuję wyborcom, wszystkim tym, którzy zdecydowali się wziąć udział w wyborach i tym, którzy poparli dobrą zmianę - powiedział Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas wieczoru wyborczego.
Podkreślił, że Prawo i Sprawiedliwość jest gwarancją polskiej suwerenności, niezależności i drogi w górę.
- Musimy zwyciężać, by zabezpieczać Polaków i polskie rodziny, abyśmy mieli piękną Polskę, na którą zasługują wszyscy obywatele - oznajmił.

Dzisiaj jest bardzo ważny dzień, trzeba go docenić, docenić także autonomiczną wartość naszego zwycięstwa w tych wyborach. Przed naszymi europarlamentarzystami ogromne zadanie, ale trzeba też pamiętać, że rozstrzygający bój o przyszłość naszej ojczyzny odbędzie się na jesieni i musimy też zwyciężyć, i to jeszcze bardziej zwyciężyć, niż teraz. To jest ogromne wyzwanie i musimy mu podołać - oświadczył Kaczyński.

Historyczny wynik PiS w wyborach do Europarlamentu i piąte zwycięstwo z rzędu są najlepszym dowodem, że Polacy chcą dobrej zmiany nie tylko w Polsce, ale i w Europie - napisał na Twitterze premier Morawiecki.
Historyczny wynik @pisorgpl w wyborach do Europarlamentu i piąte zwycięstwo z rzędu są najlepszym dowodem, że Polacy chcą dobrej zmiany nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Dziękuję kandydatom i wolontariuszom, bez których nie byłoby tej wygranej. Zrobiliśmy to! #EUelections2019 - Mateusz Morawiecki (@MorawieckiM) May 26, 2019
Oficjalne wyniki wyborów do PE 2019.

Gdzie wygrał PiS? Te mapy nie pozostawiają wątpliwości!

Mapa PiS...
List prezesa PiS do Polaków.
Źródło foto: www.pis.org.pl, zdjęcia wykorzystywane wyłącznie jako prawo cytatu w myśl Art. 29.
Prawo cytatu Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych.