KRAJ
Jarosław Kaczyński. 
„Trzynasta emerytura to dopiero początek”- Jarosław Kaczyński zapowiada program
podnoszenia emerytur
- 30.04.2019.
Podczas spotkania z emerytami i rencistami w Krakowie prezes PiS Jarosław Kaczyński podkreślił, że trzynasta emerytura to część i początek programu podnoszenia emerytur w Polsce wraz ze zwiększaniem się możliwości państwa. - "Miejmy nadzieję, że te możliwości będą się zwiększać i to zwiększać szybko albo przynajmniej dość szybko" - dodał prezes PiS.
W spotkaniu wzięli też udział wicepremier Beata Szydło oraz europoseł PiS, współprzewodniczący frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Parlamencie Europejskim Ryszard Legutko.
Prezes PiS stwierdził, że 13 emerytura to skromne, ale ważne wsparcie dla emerytów i rencistów. Od maja "trzynastka" dla każdego emeryta - 1100 zł. "To jest wsparcie, które jednocześnie jest częścią, a można powiedzieć, że początkiem programu podnoszenia emerytur w Polsce wraz ze zwiększaniem się możliwości państwa" - mówił Kaczyński.
"Miejmy nadzieję, że te możliwości będą się zwiększać i to zwiększać szybko albo przynajmniej dość szybko" - dodał prezes PiS.
Kaczyński podkreślił, podczas spotkania z emerytami i rencistami w Krakowie, że programy społeczne autorstwa PiS zostały stworzone, aby zwiększyć sprawiedliwość w Polsce oraz aby umożliwić rozwój naszego kraju.
Zapewnił, że programy społeczne są programami prorozwojowymi "zmierzającymi do tego, by tempo naszego wzrostu, naszego wzrostu ku poziomowi Zachodniej Europy było możliwie szybkie". Jak mówił, system, który "został w Polsce zbudowany jest wysoce nieefektywny".
"Nie daje szansy na szybki rozwój, na gonienie Europy. Społeczeństwo, w którym tylko niewielka grupa żyje na bardzo wysokim, można powiedzieć europejskim albo nawet światowym poziomie, a reszta, ma (...) niewielkie dochody, to jest społeczeństwo konstrukcji wschodniej albo południowoamerykańskiej" - stwierdził prezes PiS.
Jak ocenił, to nie jest konstrukcja, która daje szansę na rozwój. "Trzeba ją zmienić. Trzeba ją zmieniać, także w imię perspektywy szybkiego rozwoju i szybkiego zbliżania się do poziomu europejskiego" - zaznaczył Kaczyński.
Podkreślił, że dla jego partii europejskość to zrównanie się z europejskim poziomem życia. "Szansa na to, by Polacy pod każdym względem mogli być równi Europejczykom" - dodał.
Kaczyński podkreślił, że każde wybory to konkurencja. [...]
Całość na niezalezna.pl >>