KRAJ
Polska Sercem Europy - konewncja PiS w Poznaniu.
Kaczyński: NIE dla Unii dwóch prędkości i NIE dla Unii dwóch jakości. TAK dla UE równości! TAK dla UE, która będzie wracała do korzeni!
Konwencja PiS w Poznaniu - 27.04.2019.
Przynależność do UE jest wymogiem polskiego patriotyzmu!
Nie dla UE dwóch prędkości i dwóch jakości. Tak dla Unii równości – oświadczył podczas konwencji PiS w Poznaniu Jarosław Kaczyński.
Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konwencji regionalnej partii rządzącej w Poznaniu przytoczył historię powstania Unii Europejskiej i zwrócił uwagę na problem panujących nierówności w obecnej Wspólnocie.
Decyzje były podejmowane na zasadzie kompromisów, w których uwzględniano interesy wszystkich stron, także tych mniejszych [państw] - zaznaczył Jarosław Kaczyński.
Świetnie pamiętam jak w lat 70., ówczesny premier Grecji zatrzymywał decyzje UE. Ta równość istniała ciągle. Ale później przyszło to wielkie rozszerzenie 2004 roku, później jeszcze uzupełnione o Rumunię i Bułgarię. Państwa, które wtedy weszły, może z jednym wyjątkiem, były odległe od poziomu nawet tych biedniejszych państw UE - przypomniał.
Zaczął się problem z równością, o którym chciałem dzisiaj powiedzieć - powiedział prezes PiS.
Jesteśmy Europejczykami niezależnie od naszej przynależności - podkreślił.
Jarosław Kaczyński zwrócił uwagę na aspekt bezpieczeństwa, statusu i pozycji.
Niezależnie od tego, na który z tych aspektów spojrzeć, to przynależność do NATO i do UE jest dla Polski korzystna - powiedział prezes PiS, co spotkało się z burzą oklasków. Dzięki temu możemy mieć lepszy status i zabiegać o jeszcze wyższą pozycję - dodał.
Przynależność do UE jest wymogiem polskiego patriotyzmu - zaznaczył.
Jednocześnie prezes PiS zastrzegł: Przynależność do UE nie kończy polityki, tej nieustającej gry. (…) Potrzebna jest równość. Musimy zabiegać o równość, a tę równość zaczęto niestety kwestionować. Słyszeliśmy te słowa „nie skorzystali z okazji, żeby siedzieć cicho”. To charakterystyczna dla francuskich polityków arogancja. (…) Pojawiły się pomysły na podział Europy na Europę dwóch prędkości. To w istocie oznacza podział na tych w pełni uprawnionych i tych, którzy tych praw nie mają. Sprawa równości stała się kwestią bardzo aktualną.
Jarosław Kaczyński zwrócił uwagę na gorszą jakość towarów sprzedawanych w Polsce i na Zachodzie. To nierówność, na którą nie wolno się zgadzać - zaznaczył.
Europosłowie PO głosowali przeciwko polskim interesom, a to nie jest pierwszy przypadek. Niedawno była sprawa tzw. ACTA. Chodzi niby o ochronę praw autorskich, ale w gruncie rzeczy ten sposób może prowadzić do cenzury. Chodzi o polską wolność. Większość PO głosowała za, my byliśmy przeciw. My byliśmy za wolnością! Weźmy przykład euro - to projekt, który jest nam nieustannie przedkładany. Są naciski: „Wprowadźcie euro!”. (…) - tłumaczył prezes PiS.[...]
Całość na wpolityce.pl/ >>