POWIAT
Słowa uznania dla nie strajkujących... 
Popłynęły słowa uznania dla nauczycieli, którzy stanęli po stronie uczniów i nie strajkują


Słowa podziękowania i uznania kierujemy także ku wszystkim pedagogom, którzy zadeklarowali pracę na rzecz pomyślnej organizacji matur. Składamy gratulacje Władzom Szkolnym, które zapobiegły dramatycznym konsekwencjom strajku - czytamy w oświadczeniu Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Krakowie.

Choć strajk nauczycieli trwa już od 8 kwietnia, to dzięki pracy niektórych nauczycieli egzaminy gimnazjalne i ósmoklasistów przebiegły bez problemu. Ich wysiłek nie pozostał niezauważony. Akademicki Klub Obywatelski im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Krakowie wystosował podziękowanie.

Jako zaangażowani w sprawy obywatelskie profesorowie i doktorzy, pracownicy naukowi i dydaktyczni wyższych uczelni, zwracamy się z podziękowaniem i wyrazami wsparcia dla Nauczycieli szkół podstawowych i średnich, którzy nie odstąpili od swych obowiązków w porze egzaminów gimnazjalnych oraz sprawdzianu wiedzy i umiejętności uczniów klas ósmych. Słowa podziękowania i uznania kierujemy także ku wszystkim Pedagogom, którzy zadeklarowali pracę na rzecz pomyślnej organizacji matur. Składamy gratulacje Władzom Szkolnym, które zapobiegły dramatycznym konsekwencjom strajku.[...]
Pod oświadczeniem podpisał się zarząd AKO w Krakowie:

prof. dr hab. Bogusław Dopart – Przewodniczący
prof. dr hab. inż. Jan T. Duda – Wiceprzewodniczący
prof. dr hab. Ryszard Kantor – Honorowy Przewodniczący
dr inż. Janusz Opiła – Sekretarz
mgr inż. Andrzej Ossowski - sekretarz

Powyższe oświadczenie zostało poparte przez Zgromadzenie Stowarzyszeń Obywatelskich w Krakowie

Całość na stronie: https://niezalezna.pl/ >>
Foto: Kazimierz M. Janeczko, Klub GP Dz. II.