DZIERŻONIÓW

STANĘLIŚMY PO STRONIE DOBRA - 27.03.2023.
Pierwsza wizyta w Polsce w 1979 roku była dla niego wydarzeniem niezwykle radosnym, ale jednocześnie czuł ciężar odpowiedzialności za każde słowo. Emocje Polaków sięgały zenitu, komuniści przeczuwali już kres swojego panowania. Papież wiedział, że tę wyzwoloną w ludziach duchowo-moralną energię musi tak skierować, by nie doprowadzić do gwałtownych wystąpień przeciwko reżimowi. A zarazem chciał, by jego naród powstał z kolan, by nabrał nowego poczucia godności, wolności i siły.
Przejmujące było papieskie wołanie w Kielcach, gdy wzywał do odnowienia życia małżeństw i rodzin, do poszanowania życia poczętego. Mówił gniewnie, jak zatroskany i cierpiący ojciec: "Może dlatego mówię tak, jak mówię, ponieważ to jest moja matka, ta ziemia! To jest moja matka, ta ojczyzna! To są moi bracia i siostry! I zrozumcie, wy wszyscy, którzy lekkomyślnie podchodzicie do tych spraw, zrozumcie, że te sprawy nie mogą mnie nie obchodzić, nie mogą mnie nie boleć! Łatwo jest zniszczyć, trudniej odbudować”. Słowa nadal aktualne. Do bólu.
(PAP)

Z potrzeby serca i poczucia obowiązku, w obronie dobrego imienia naszego ukochanego Jana Pawła II, członkowie Obywatelskiego Ruchu Patriotycznego i Klubu Gazety Polskiej Dzierżoniów II spotkali się, aby wyrazić swoje przywiązanie do Jego nauczania. To do nas zwracał się papież gdy mówił o Polsce. Jesteśmy wierni Jego słowom, to dzięki Niemu żyjemy dzisiaj w wolnym, demokratycznym i suwerennym kraju.
- Jan Paweł II to nasza tożsamość, fundament i spoiwo; komuniści to wiedzieli, dlatego niszczyli go za życia; dziś ich spadkobiercy robią to po jego śmierci; Jan Paweł II jest światłem wolności; kto próbuje ten płomień zgasić, spotka się z jasnym i twardym „nie” - powiedział przewodniczący Klubu GP.
- Jestem z pokolenia Jana Pawła II, dorastałem w latach jego pontyfikatu, uważam, że papież Polak był najważniejszym, co przytrafiło się w moim życiu. Misją Jana Pawła II było rozpalanie w nas potrzeby tworzenia wolnego, niezależnego kraju oraz miłości i szacunku do drugiego człowieka. Owoce jego pontyfikatu są dobrem, które powinno być przekazywane kolejnym pokoleniom jako narodowe dziedzictwo. Zachęcam do wzięcia udziału w Czuwaniu Papieskim - 2 kwietnia - zaapelował Kazimierz, uczestnik spotkania - dzisiaj stoimy po stronie dobra - dodał.

 „W uznaniu zasług Jana Pawła II dla obrony tożsamości, wolności i wspólnoty narodowej, złożyliśmy wielkiemu rodakowi wyrazy uznania i wdzięczności". Naszym  obowiązkiem wobec przyszłych pokoleń jest przypominanie, że Papież Polak był niestrudzonym orędownikiem praw człowieka i obrońcą ubogich we wszystkich zakątkach świata. Okazywał szczególną wrażliwość na prawa ludzi pracy i sprawiedliwość społeczną" - czytamy w uchwale Sejmu RP z dnia 9 marca 2023  r. w sprawie obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II.

Stanęliśmy po stronie dobra - 27.03.2023. Stanęliśmy po stronie dobra - 27.03.2023. Stanęliśmy po stronie dobra - 27.03.2023.
Stanęliśmy po stronie dobra - 27.03.2023. Stanęliśmy po stronie dobra - 27.03.2023. Stanęliśmy po stronie dobra - 27.03.2023. Stanęliśmy po stronie dobra - 27.03.2023. Stanęliśmy po stronie dobra - 27.03.2023. Stanęliśmy po stronie dobra - 27.03.2023.
Stanęliśmy po stronie dobra - 27.03.2023. Stanęliśmy po stronie dobra - 27.03.2023. Stanęliśmy po stronie dobra - 27.03.2023. Stanęliśmy po stronie dobra - 27.03.2023. Stanęliśmy po stronie dobra - 27.03.2023. Stanęliśmy po stronie dobra - 27.03.2023.
Tekst i foto: Kazimierz M. Janeczko Klub GP Dz.II.