KRAJ
Niedziela Zmartychwstania Pańskiego. 
Święte Triduum Męki i Zmartwychwstania Pańskiego - 18 - 21.04.2019.
Nienawiścią nie obronimy naszej Ojczyzny, a musimy jej przecież bronić. Brońmy jej więc miłością! Naprzód między sobą, aby nie podnosić ręki przeciw nikomu w Ojczyźnie, w której ongiś bili nas najeźdźcy. Nie możemy ich naśladować. Nie możemy sami siebie poniewierać i bić. Polacy już dosyć byli bici przez obcych, niechże więc nauczą się czegoś z tych bolesnych doświadczeń. Trzeba spróbować innej drogi porozumienia - przez miłość, która sprawi, że cały świat, patrząc na nas, będzie mówił: "Oto, jak oni się miłują". Wtedy dopiero zapanuje upragniony pokój, zgoda i wzajemne zaufanie.
Stefan kardynał Wyszyński (Niepokalanów, kwiecień 1969).

W ten wyjątkowy poranek, kiedy zniknęli spod krzyża ciekawscy, a Wy nadal tam trwacie, czas wstać i rozejrzeć się.
Szukajmy Zbawiciela wśród nas.
Każdego dnia podaje nam Swoją dłoń w osobie przyjaciela, kogoś z rodziny, osoby starszej, potrzebującej, maleńkiego dziecka, ucznia albo studenta.
Życzymy Wam spostrzegawczości, abyście nie przeoczyli dłoni Jezusa Zmartwychwstałego, wyciągniętej w geście bezwarunkowej i bezgranicznej miłości Boga do człowieka.

Błogosławionych, pełnych radości Świąt Wielkanocnych spędzonych w spokojnej rodzinnej atmosferze,
życzy zarząd ORP.
Źródło foto: www.google.pl, zdjęcia wykorzystywane wyłącznie jako prawo cytatu w myśl Art. 29. Prawo cytatu Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych.