BRYTYJCZYK O POLSCE 2021 (WIDEO)

Czym będzie Polska?
Brytyjczyk opowiada o Polsce - 01.02.2021.

"Człowiek w ostatnich chwilach, przyznawał, zawszę, że tylko po nim zostało na ziemi wartiością trwałą i pozytywną, co dać potrafił z siebie innym ludziom." Witold Pilecki

Patrick Ney urodził się w Wielkiej Brytanii lecz po 10 latach spędzonych w Polsce, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nadał mu polskie obywatelstwo i Patrick stał się jednym z nas - Polakiem. Mieszka w Warszawie ze swoją rodziną.
Patrick regularnie występuje również w polskich i zagranicznych mediach wypowiadając się na różne tematy społeczne i jest znany w Polsce z produkcji filmów o polskiej kulturze, za co w 2019 r. Patrick otrzymał prestiżową nagrodę Złoty BohaterON.

"Dwa lata temu ja, brytyjski imigrant żyjący w Polsce, obudziłem się w szpitalu z pękniętą czaszką i dużym krwiakiem w głowie.
Podczas 20 dni w szpitalu, zanim miałem operację mózgu, dużo zastanawiałem się, kim jestem i kim chcę być.
Dzisiaj zadaję swojej nowej ojczyźnie - Polsce- to samo pytanie.
Kiedyś zapytałem ,Czym Jest Polska?'. Dzisiaj pytam, co zrobisz, aby zmienić ten kraj na lepsze?
Jeśli podoba Ci się ten film, zrób dziś coś by pomóc innym. Gotuj coś fajnego dla starszej sąsiadki. Daj lokalnej fundacji kilka złotych. Jeśli nie przytuliłeś dziś bliskiej ci osoby, zadzwoń do niej już teraz" - zachęca Patrick Ney w swoich filmach.

Źródło: https://www.facebook.com/paddyney/