MIASTO

Wizyta premiera w firmie Libra w Dzierżoniowie - 29.01.2021.

Premier odwiedził w piątek należącą do grupy Selena firmę Libra w Dzierżoniowie na Dolnym Śląsku. Wskazał, że ten zakład, tak jak wiele innych, już w pierwszych miesiącach epidemii zaczął produkować płyny dezynfekujące i bezpłatnie dostarczać je do szpitali. Jak mówił, jest to dowód na solidarność polskich firm, pracowników i całej gospodarki.
Dążymy do tego, żeby normalność jak najszybciej wróciła. Myślę, że coraz bliżej jest do tego, kiedy będziemy mogli rzeczywiście wrócić do tego, za czym najbardziej tęsknimy - do normalności, do normalnego życia gospodarczego - mówił premier Morawiecki.
Prezes grupy Selena Krzysztof Domarecki podziękował premierowi za błyskawiczną i skuteczną pomoc rządową w ramach tarczy antykryzysowej wiosną 2020 roku i przypomniał, że grupa Selena korzystała z tarczy antykryzysowej w kilkunastu krajach na świecie, tam gdzie działają spółki Seleny.
Otrzymaliśmy m.in. pomoc w Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii, Włoszech czy w innych krajach. W związku z tym ja jako przedsiębiorca mam porównanie i mogę powiedzieć: polski rząd był jednym z tych rządów, które najszybciej zareagowały w skali światowej, jeżeli chodzi o sprawność i tempo przyznawania i później egzekwowania tej tarczy. Gdy porównuję, ile to czasu zajęło w Hiszpanii, Włoszech czy Turcji chociażby, to porównanie jest na korzyść polskiego rządu - powiedział prezes.
Zaznaczył, że niezwykle istotne dla rozwoju biznesu i gospodarki będzie okres po pandemii oraz sposób, w jaki polska gospodarka będzie wchodzić w ten czas.
To, co nam polskim przedsiębiorcom jest potrzebne i o co prosimy, apelujemy do rządu: myślmy o tym, w jaki sposób polska gospodarką będzie wychodziła z tego zakrętu pandemii i czy wyjdzie z niego na dużej prędkości i z koncepcją na przyszłość czy nie - powiedział prezes Domarecki.
Podkreślił, że dla firm takich jak te działające w grupie Selena i operujących w różnych częściach świata niezwykle ważna jest budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego w Polsce czy też inne inwestycje związane m.in. z ochroną klimatu.
Na początku pandemii w 2020 roku zakład Libra w Dzierżoniowie przestawił jeden z ciągów technologicznych i rozpoczął produkcję preparatu dezynfekcyjnego Tytan Health. Pierwsza partia produktu została przekazana bezpłatnie do dolnośląskich szpitali. Grupa Selena w ramach tarczy antykryzysowej otrzymała wsparcie, dzięki któremu mogła utrzymać prawie 600 miejsc pracy w Polsce.
xyz/PAP/Twitter

Wizyta premiera w firmie Libra w Dzierżoniowie - 29.01.2021. Wizyta premiera w firmie Libra w Dzierżoniowie - 29.01.2021. Wizyta premiera w firmie Libra w Dzierżoniowie - 29.01.2021. Wizyta premiera w firmie Libra w Dzierżoniowie - 29.01.2021. Wizyta premiera w firmie Libra w Dzierżoniowie - 29.01.2021. Wizyta premiera w firmie Libra w Dzierżoniowie - 29.01.2021.