To jest zawartość znacznika układu P

 

 
 
POWIAT

Premier: Ten trudny czas dobiega końca - 11.01.2021.

Premier: Ten trudny czas dobiega końca - 11.01.2021.

Koronawirus zagraża w największym stopniu osobom starszym, dlatego w kolejce po szczepionkę są państwo na pierwszym miejscu - zwrócił się do seniorów na łamach "Super Expressu" premier Mateusz Morawiecki. "Wykorzystajmy tę szansę, jaką są szczepienia" - zaapelował.
Szef rządu wskazał, że koronawirus zagraża w największym stopniu osobom starszym. Przyznał też, że ostatnie miesiące były szczególnie trudne dla seniorów, tym bardziej, że wielu z nich nie mogło spotykać się z dziećmi i wnukami.

"Ten trudny czas dobiega końca. Nareszcie dysponujemy skuteczną bronią w walce z wirusem - szczepionką. (...) W kolejce po szczepionkę są Państwo na pierwszym miejscu, zaraz za służbą zdrowia" - podkreślił premier.
Przypomniał, że od 15 stycznia seniorzy będą mogli się zarejestrować, a 25 stycznia ruszy wielka akcja szczepienia. Przypomniał, że można zapisać się do punktu szczepień telefonicznie, przez internet lub u lekarza.
Morawiecki podkreślił, że szczepionka jest w pełni darmowa i dostępna dla wszystkich dobrowolnie. "Pracowali nad nią najlepsi eksperci na świecie. Dzięki szczepionce będą mogli Państwo powrócić do normalnego życia, bez strachu spotykać się z rodziną i przyjaciółmi. Gorąco zachęcam - wykorzystajmy tę szansę!" - zaapelował.
"Razem możemy pokonać epidemię. Im więcej osób skorzysta ze szczepionki, tym szybciej uwolnimy się od wirusa. Skorzystają na tym Państwo, ale skorzystają również Państwa dzieci i wnuki" - zaznaczył.
"Nowy Rok wlewa w nasze serca nadzieję. Jestem pewien, że dzięki Narodowemu Programowi Szczepień już niebawem będziemy mogli wrócić do życia, za jakim tęsknimy - bezpiecznego, spokojniejszego i pełnego zdrowia" - napisał premier na zakończenie listu.

Źródło: https://www.se.pl/


Szanowni Państwo, Drodzy Seniorzy!
Za nami dziesięć miesięcy walki z epidemią. To dla wszystkich czas wielkich wyrzeczeń, obaw o życie i zdrowie. Wiem doskonale, że to dla Państwa ostatnie miesiące były najtrudniejsze. Koronawirus zagraża w największym stopniu osobom starszym.
Od początku pandemii nie miałem wątpliwości, że rząd musi zrobić wszystko, by ochronić polskich seniorów, by zadbać o Państwa bezpieczeństwo. Dziękuję, że w tej walce wykazali Państwo podziwu godną odpowiedzialność i wytrwałość. Dla wielu osób wojna z wirusem oznaczała konieczność rozłąki z bliskimi, brak możliwości spotkania z dziećmi i wnukami. Ja również w ostatnie święta Bożego Narodzenia widziałem się ze swoją mamą tylko za pośrednictwem komputera.
Ten trudny czas dobiega końca. Nareszcie dysponujemy skuteczną bronią w walce z wirusem - szczepionką. Już od 15 stycznia każdy z Państwa będzie mógł się zarejestrować, a 10 dni później, 25 stycznia, ruszamy z wielką akcją szczepienia.
W kolejce po szczepionkę są Państwo na pierwszym miejscu, zaraz za służbą zdrowia. Obowiązkiem rządu jest chronić tych, w których epidemia uderza najmocniej - dlatego właśnie do Państwa kierujemy pomoc najszybciej, jak to możliwe.
Szczepionka jest w pełni darmowa i dostępna dla wszystkich Państwa dobrowolnie. Pracowali nad nią najlepsi eksperci na świecie. Dzięki szczepionce będą mogli Państwo powrócić do normalnego życia, bez strachu spotykać się z rodziną i przyjaciółmi. Gorąco zachęcam - wykorzystajmy tę szansę! Razem możemy pokonać epidemię. Im więcej osób skorzysta ze szczepionki, tym szybciej uwolnimy się od wirusa. Skorzystają na tym Państwo, ale skorzystają również Państwa dzieci i wnuki.
Jedyne co trzeba zrobić, to zapisać się do punktu szczepień - telefonicznie, przez Internet lub u lekarza. Jeśli potrzebują Państwo pomocy w rejestracji lub w dotarciu na szczepienie, nie wahajcie się o nią poprosić. Jesteśmy niezmiennie, jak przez ostatnie dziesięć miesięcy, do Państwa dyspozycji.
Nowy Rok wlewa w nasze serca nadzieję. Jestem pewien, że dzięki Narodowemu Programowi Szczepień już niebawem będziemy mogli wrócić do życia, za jakim tęsknimy - bezpiecznego, spokojniejszego i pełnego zdrowia.
Mateusz Morawiecki. prezes Rady Ministrów

Kazimierz M. Janeczko - Klub GP DzII.