Rzeczpospolita Polska
STRAŻ PATRIOTYCZNA KLUBÓW ''GAZETY POLSKIEJ'' - 27.10.2020.
STRAŻ PATRIOTYCZNA KLUBÓW "GAZETY POLSKIEJ" - 27.10.2020.

Szanowni Państwo
Jesteśmy świadkami ataków na Kościół bolszewicko-faszystowskich bojówek spod znaku czerwonego pioruna jakiego używali esesmani. Agresja opętanego, oszalałego tłumu skierowana jest na świątynie, które są napadane, dewastowane i profanowane. Nie możemy na to pozwolić! Dlatego my wierni katolicy, my członkowie Klubów „Gazety Polskiej”, będziemy bronić każdego kościoła w Polsce jak twierdzy, będziemy bronić wielowiekowej polskiej tradycji, będziemy bronić naszej wiary, będziemy bronić POLSKI! Powstaje Straż Patriotyczna Klubów „Gazety Polskiej", która będzie bronić kościołów w Polsce.
Nasz sposób działania:

  • przewodniczący Klubów „GP” w swoich miejscowościach wyznaczają osoby koordynujące działania Straży Patriotycznej, prowadzą ewidencję członków i sympatyków.
  • poszczególni koordynatorzy kontaktują się z koordynatorem działań na całą Polskę: Wincjuszem Sokołem, tel. 887-887-641, lub e-mail: strazpatriotyczna@gmail.com,, albo Waldemarem Dróżdż, tel. 605-900-002, e-mail: strazpatriotyczna@gmail.com,
  • koordynatorzy w poszczególnych miejscowościach na bieżąco zbierają informacje od swoich współpracowników, monitorują wydarzenia w swoich miejscowościach i okolicy, są w stałym kontakcie z proboszczami w parafiach.
  • wszelkie wydarzenia, próby profanacji należy krótko opisywać, dokumentować (zdjęcia, video) i przesyłać na adres: e-mail strazpatriotyczna@gmail.com,
  • koordynatorzy mogą wyznaczyć obserwatorów, np. na Jasnej Górze, czy innych Sanktuariów w Polsce.


  • Ryszard Kapuściński
    Prezes Klubów „Gazety Polskiej”