DZIERŻONIÓW
Minister Maląg w dzierżoniowskiej firmie Selena/Libra sp. z o.o. - 08.06.2020. 
Minister Maląg w dzierżoniowskiej firmie Selena/Libra sp. z o.o. - 08.06.2020.
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marlena Maląg odwiedziła województwo dolnośląskie. 8 czerwca przyjechała także do Dzierżoniowa, gdzie obejrzała na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zakład produkcyjny LIbra działający w ramach grupy Selena. Podczas wizyty na terenie zakładu Libra minister towarzyszyli: poseł Marcin Gwóźdź oraz Wicewojewoda Dolnośląski Jarosław Kresa.Więcej w materiale filmowym.

Grupa Selena, jeden ze światowych liderów branży chemii budowlanej, uruchomił w Dzierżoniowie swoje główne centrum laboratoryjne, w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Inwestycja o wartości niemal 8 mln zł i powierzchni użytkowej ponad 4000 m2 znacząco zwiększy możliwości firmy we wdrażaniu na światowe rynki nowych rozwiązań chemii budowlanej. Zatrudni tam ponad 100 wyspecjalizowanych chemików z całego kraju, którzy będą opracowywać innowacje dla rynku chemii budowlanej. Laboratorium ma być odpowiedzią potrzeby rynku chemii budowlanej.
– Nacisk na bezpieczeństwo przeciwpożarowe, ekologię i zaostrzające się braki kadrowe to trzy główne trendy, które wpływają obecnie na sektor budowlany – powiedział prezes Grupy Selena Krzysztof Domarecki.
„Niezmiernie cieszę się, że kolejna firma na Dolnym Śląsku skorzystała z mechanizmu instrumentów wsparcia, które zostały opracowane i wdrożone 1 kwietnia 2020 roku. Okres pandemii spowodował, że gospodarka znalazła się w szczególnie trudnej sytuacji. Zamierzeniem rządu było jak najszybsze wsparcie przedsiębiorców z zachowaniem płynności, a przede wszystkim ochrona pracowników i miejsc pracy. Jesteśmy w zakładzie Libra, spółce Grupy Selena – która pokazuje, że ten trudny czas może przetrwać dzięki dobrej organizacji i wsparciu finansowemu wynagrodzeń. Celem i priorytetem naszych działań jest ochrona miejsc pracy oraz wyhamowanie skutków pandemii – by nasza gospodarka po fali kryzysu mogła odbudowywać się. Chciałabym podziękować i pogratulować zarządowi firmy Selena, która od lat znaczną część produktów eksportuje za granicę, że długofalowa polityka zarządu firmy przy wsparciu z tarczy antykryzysowej pozwoli ochronić miejsca pracy i dalej funkcjonować. Gratuluję, że w tym czasie staracie się tak dobrze funkcjonować korzystając z mechanizmów rządowych na rzecz pracodawcy i pracownika!” – podkreśliła Marlena Maląg, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podczas wizyty w zakładzie produkcyjnym Libra.
„Bardzo cieszę się, że firma Selena korzysta z mechanizmów wsparcia w okresie pandemii. Znakomita część pracowników jest związana z firmą od początku jej istnienia – co w dzisiejszych czasach jest rzadko spotykane. Jestem przekonany, że Wasza firma, jak i pozostałe polskie przedsiębiorstwa – przejdzie zwycięsko przez ten czas kryzysu. Za sukcesem Seleny stoi również olbrzymi potencjał intelektualny. Gros pracowników tej firmy to mieszkańcy ziemi dzierżoniowskiej i Świdnicy – jest to niezwykle ważne dla mnie jako lokalnego patrioty” – dodał Jarosław Kresa, Wicewojewoda Dolnośląski w trakcie briefingu prasowego w zakładzie produkcyjnym.
„Pomoc rządowa w Polsce stabilizuje utrzymanie produkcji – szczególnie ważne z punktu widzenia zakładów nastawionych na eksport, które mocno zostały dotknięte obecnym kryzysem. W Librze zatrudniamy 114 pracowników i zgodnie z polityką zarządu zakład nie przeprowadzał zwolnień w okresie pandemii. Tym bardziej cieszymy się ze spotkania z Panią Minister i z możliwości bezpośredniej rozmowy nt. wsparcia gospodarki w tym szczególnym momencie. Dzięki rządowej pomocy łącznie w Grupie Selena ochroniliśmy prawie 600 miejsc pracy. Chociaż nie wszystkie spółki są objęte tarczą – efekt ten zamierzamy utrzymać w skali globalnej. Jestem przekonany, że po wizycie w zakładzie Grupy Selena Minister Maląg będzie zbudowana tym, że polska myśl technologiczna i polskie produkty mogą skutecznie konkurować na rynkach światowych” – powiedział Krzysztof Domarecki, prezes zarządu Grupy Selena.

Źródło: https://www.tvsudecka.pl/wiadomosci/69305,minister-marlena-malag-z-wizyta-w-firmie-libra-w-dzierzoniowie, fragmenty tekstu wykorzystywany wyłącznie jako prawo cytatu w myśl Art. 29. Prawo cytatu Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Minister Maląg w dzierżoniowskiej firmie Selena/Libra sp. z o.o. - 08.06.2020. Minister Maląg w dzierżoniowskiej firmie Selena/Libra sp. z o.o. - 08.06.2020. Minister Maląg w dzierżoniowskiej firmie Selena/Libra sp. z o.o. - 08.06.2020. Minister Maląg w dzierżoniowskiej firmie Selena/Libra sp. z o.o. - 08.06.2020. Minister Maląg w dzierżoniowskiej firmie Selena/Libra sp. z o.o. - 08.06.2020. Minister Maląg w dzierżoniowskiej firmie Selena/Libra sp. z o.o. - 08.06.2020.
Foto: Romuald Adamus asystent wicewojewody.