DOLNY ŚLĄSK
Ponad 3 mln zł na inwestycje w gminach - 28.05.2019. 
Sejmik Województwa Dolnośląskiego podjął dziś rezolucję upamiętniającą
30. rocznicę pierwszych wolnych wyborów w powojennej historii Polski
- 28.05.2019.
Sejmik Województwa Dolnośląskiego podjął dziś rezolucję upamiętniającą 30. rocznicę pierwszych wolnych wyborów w powojennej historii Polski. Uchwała została przyjęta jednomyślnie.
- 30 lat samorządności to trzy dekady ogromnej pracy mieszkańców i samorządowców z polskich regionów, miast, miasteczek i wsi. Pracy, która w znaczący sposób przyczyniła się do budowania silnego kraju i którą widać także w trudnych czasach pandemii, z jaką się obecnie mierzymy. Od dnia 27 maja 1990 roku samorząd terytorialny zajmuje trwałe miejsce w naszym codziennym życiu. Dzięki polskiej samorządności Polacy mogą współdecydować o przyszłości ich najbliższego otoczenia. O kwestiach tak ważnych jak ochrona zdrowia, środowiska, rozwój infrastruktury, bazy sportowej, turystycznej czy wykorzystywania funduszy unijnych – mówi marszałek Cezary Przybylski, Bezpartyjni Samorządowcy.
- Efekty naszej współpracy, samorządów lokalnych i samorządu województwa widzimy na każdym kroku stąpając po coraz piękniejszym Dolnym Śląsku. Troska wszystkich dolnośląskich samorządowców sprawia, że Dolnoślązacy mogą śmiało spoglądać w przyszłość – mówi Andrzej Jaroch, Przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
Ul. Wybrzeże Słowackiego 12-14, 50-411 Wrocław
Tel. +48 71 776 93 19
biuro.prasowe@dolnyslask.pl
www.dolnyslask.pl