MIASTO
Pomoc w czasach próby - 18.03.2020.
Pomoc w czasach próby - 18.03.2020.
W środę 18 marca 2020 na prośbę wicewojewody Jarosława Kresy podjęliśmy się w Dzierżoniowie przygotowania i dostarczenia pomocy na przejście graniczne z Czechami w Kudowie – Słonym. Dzięki sprawnej organizacji przewodniczącego Klubu GP „Dzierżoniów II” Janusza Manieckiego, firma cateringowa pana Marka Hebdowskiego od rana zajęła się przygotowaniem tysiąca pysznych kanapek dla funkcjonariuszy Straży Granicznej, celników i Polaków czekających wiele godzin na przekroczenie granicy. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu pań zatrudnionych przez pana Marka około godziny 16-tej transport żywności ruszył na granicę. Kanapki pakowane po dwie, zostały estetycznie poukładane w papierowych torbach. Janusz Maniecki i Marek Hebdowski dostarczyli żywność na miejsce ku zadowoleniu pograniczników oraz polskich kierowców. Część żywności przekazaliśmy czeskim pogranicznikom. Dodać wypada, że w godzinach porannych UZDROWISKA KŁODZKIE S.A. - GRUPA PGU na prośbę wicewojewody przekazały na ten punkt graniczny sporo wody mineralnej z Polanicy na potrzeby wracających do kraju. Wodę mineralną swoim transportem na przejście graniczne w Jędrzychowicach dostarczyła firma transportowa Euro-Expres Transport Spedycja Logistyka Zbigniew Zeń z Dzierżoniowa.
Serdecznie dziękujemy Markowi Hebdowskiemu i jego pracownicom oraz Zbigniewowi Zeniowi za dar serca – w chwilach próby to dar bezcenny.
Janusz Maniecki
Podziękujmy za pośrednictwem mediów społecznościowych bohaterom trudnych dni, w których zmagamy się z epidemią COVID-19. Takich ludzi nie brakuje i zasługują oni na szczególne wyróżnienie. Walka z tą epidemią jest możliwa tylko i wyłącznie dzięki ludziom wykonującym kluczowe prace, bez których ta walka skazana byłaby na niepowodzenie. Dotyczy to w sposób oczywisty lekarzy, pielęgniarek, personelu szpitali, ale również funkcjonariuszy Straży Granicznej, celników, duchownych, policjantów, żołnierzy, strażaków, harcerzy, pilotów, personelu pokładowego, obsługi lotnisk, polskich portów lotniczych oraz Polskich Linii Lotniczych LOT. Pamiętajmy również o tych dzielnych ludziach dzięki którym możemy zrobić zakupy, wykupić leki czy dojechać do sklepu czy apteki.
Zwracamy się do ludzi dobrej woli o włączenie się do akcji #PomocWCzasachPróby. Informacje o akcji można uzyskać telefonicznie u przewodniczącego Klubu Gazety Polskiej Dzierżoniów II, tel: +48 721 170 681.
kmj