KRAJ
Abp Jędraszewski odebrał nagrodę na KUL. „Wielu ludzi w Polsce cieszy się, że mamy takiego odważnego biskupa” - 18.01.2020. 
Abp Jędraszewski odebrał nagrodę na KUL.
„Wielu ludzi w Polsce cieszy się, że mamy takiego odważnego biskupa” - 18.01.2020.
Wyróżnienie wręczono podczas konferencji naukowej poświęconej będącemu absolwentem KUL byłego prymasa Polski. Zorganizowało ją Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Prawa KUL. Z prelekcjami wystąpili m.in. Nuncjusz Apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Artur Miziński oraz były senator Prawa i Sprawiedliwości i wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego prof. Jan Żaryn.
- Wielu ludzi w Polsce cieszy się, że mamy takiego odważnego biskupa, który nie lęka się medialnych ataków. Prawdopodobnie sam arcybiskup nie mówiłby o odwadze, ale o tym, że są sytuacje, w których trzeba po prostu pójść pod prąd, a przede wszystkim trzeba myśleć. To znaczy opisywać rzeczywistość, zmagać się o prawdę, nie szukać wrogów, ale pokazywać nowe, lub stare, ale ubrane w nowe szaty ideologie, które są groźne dla człowieka i ludzkiej cywilizacji. Dlatego właśnie raz po raz arcybiskup Krakowa konfrontuje się z różnego rodzaju neomarksistowskimi ruchami proponującymi kolejne miraże nowego człowieka i lepszego świata – mówił podczas laudacji na cześć nagradzanego o. prof. Dariusz Kowalczyk. Wyjaśniał też, na czym, według arcybiskupa powinna polegać idea Kościoła otwartego. - Znajdujemy się pod ogromną presją antykultury, która uderza w człowieka stworzonego na obraz i podobieństwo boże – mówił w sobotę w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim abp Mark Jędraszewski. Metropolita krakowski odebrał nagrodę im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia.
Metropolita krakowski odbierając nagrodę opowiadał o swoich wspomnieniach związanych z kard. Wyszyńskim. Opisywał m.in. wydarzenia z 1966, gdy organizowane w Poznaniu obchody tysiąclecia chrztu Polski próbowały utrudniać ówczesne władze.
- Dzisiaj także mamy czas ogromnej konfrontacji i zderzenia, tym razem z neomarksistowskimi ideologiami, które pragną nam narzucić materialistyczną i ateistyczną wizję świata i człowieka. Podobnie też jak wtedy znajdujemy się pod ogromną presją antykultury, która uderza w człowieka stworzonego na obraz i podobieństwo boże. W tej sytuacji nie wolno nam zapominać o sile bożej prawdy, ani też o świadectwie tej siły – powiedział abp Jędraszewski.
Źródło: https://www.dziennikwschodni.pl/
 ARCYBISKUP MAREK JĘDRASZEWSKI CZŁOWIEKIEM ROKU KLUBÓW „GAZETY POLSKIEJ” 2019

ARCYBISKUP MAREK JĘDRASZEWSKI CZŁOWIEKIEM ROKU
KLUBÓW „GAZETY POLSKIEJ” 2019
Z wielką radością informujemy, że nagrodę Klubów „Gazety Polskiej” za rok 2019 otrzymał arcybiskup Marek Jędraszewski. Taki jest werdykt zdecydowanej większości naszych klubowiczów. Arcybiskup Jędraszewski dał się poznać jako niezłomny obrońca wiary i głosiciel prawdy. Nie uległ zastraszaniu i represjom.
Coroczna nagroda Człowieka Roku Klubów „Gazety Polskiej” to najważniejsza ze wszystkich nagród przyznawanych przez nasze środowisko osobom, które w szczególny sposób zasłużyły się dla Polski. To nagroda od członków prawie 500 klubów, czytelników i sympatyków Strefy Wolnego Słowa. Nie przyznaje jej żadne gremium, lecz ludzie, dla których Polska jest najważniejsza. Jest uhonorowaniem ciężkiej pracy, wiedzy, odwagi i poświęcenia w służbie dla Polski. W tym roku przyznaliśmy nagrodę kapłanowi, który służy Bogu, służy Polakom. Jesteśmy zaszczyceni, mogąc przyznać nagrodę Człowieka Roku Klubów „Gazety Polskiej” za 2019 rok Jego Ekscelencji Arcybiskupowi Markowi Jędraszewskiemu.
Źródło: http://www.klubygp.pl/arcybiskup-marek-jedraszewski-czlowiekiem-roku-klubow-gazety-polskiej-2019/#!prettyPhoto
Źródło foto: /www.dziennikwschodni.pl oraz www.klubygp.pl, zdjęcia wykorzystywane wyłącznie jako prawo cytatu w myśl Art. 29.
Prawo cytatu Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych.