KRAJ
TARGOWICA 2020 - 16.01.2020. 
TARGOWICA 2020
- 16.01.2020.
To co zrobili w PE Europosłowie opozycji jest jawnym wystąpieniem przeciwko interesom Polski. Żyjemy w demokratycznym, praworządnym państwie. Niestety opozycja w imię własnych interesów politycznych godzi w polską rację stanu
- oświadczył w piątek szef KPRM Michał Dworczyk.
Dominik Tarczyński: To, co opozycja wyprawia w Parlamencie Europejskim to forma zdrady dyplomatycznej i Targowica 2020
To jest oburzające. Jest to forma zdrady dyplomatycznej. Niedopuszczalne i szkodliwe działanie. Niestety, jest to forma Targowicy 2020. Nigdy w żadnym kraju członkowskim UE nie doszło do tego typu zachowań. Konwulsje, które opozycja przeżywa od jesieni 2015 r. nie kończą się. To jest zagrożenie dla Polski. Będziemy się przed tym bronić.

PE przyjął w czwartek rezolucję w sprawie praworządności w Polsce i na Węgrzech, w której stwierdza, że sytuacja w obu państwach się pogarsza i apeluje do KE oraz Rady UE o wykorzystanie dostępnych narzędzi, by wyeliminować ryzyko naruszania wartości unijnych. Przeciwko Polsce zagłosowali w Parlamencie Europejskim europosłowie totalnej opozycji: Magdalena Adamowicz, Bartosz Arłukowicz, Tomasz Frankowski, Andrzej Halicki, Krzysztof Hetman, Danuta Hübner, Krystian Jarubas, Jarosław Kalinowski, Ewa Kopacz, Janusz Lewandowski, Elżbieta Łukacijewska, Radosław Sikorski, Róża Thun und Hohenstein, Marek Belka, Robert Biedroń, Włodzimierz Cimoszewicz, Sylwia Spurek oraz Leszek Miller.
Patryk Jaki stwierdził, że "warto zapamiętać" listę osób, które poparły rezolucję przeciw Polsce. "‪I cała opozycja głosuje przeciwko własnej ojczyźnie w PE. W dodatku przegłosowuje poprawkę, aby zabierać środki europejskie Polsce. Warto zapamiętać te nazwiska na kolejne wybory. ‬Polacy jak możecie wybierać ludzi, którzy robią taką krzywdę własnemu państwu?" – napisał europoseł.
Za rezolucją opowiedziało się 446 posłów; przeciw było 178; od głosu wstrzymało się 41. Swojej radości z faktu przyjęcia rezolucji przeciwko Polsce nie krył m.in. Robert Biedroń, kandydat lewicy na Prezydenta RP, który na stojąco bił brawo po uchwaleniu rezolucji PE przeciwko Polsce.